21. OBJAZDOWY FESTIWAL FILMOWY WATCH DOCS

21. OBJAZDOWY FESTIWAL FILMOWY WATCH DOCS

Kolaż zdjęć przedstawiający osoby uczestniczące w 21. Objazdowym Festiwalu Filmowym.

13 kwietnia w budynku Gminnej Biblioteki Publicznej w Imielnie odbyła się projekcja filmu „Rozjaśnić mrok”. Film ten to próba pokazania życia, które toczy się gdzieś na tyłach, poza obszarem bezpośrednich starć. Jak wygląda wojna z perspektywy cywilów? O czym marzą emeryci, którzy na zbombardowanym osiedlu muszą tygodniami radzić sobie bez wody i prądu? Co w kilka minut zabrać ze zrujnowanego mieszkania, w którego ścianę trafił rosyjski pocisk? W co bawią się dzieci, których rodzice walczą na pierwszej linii frontu?

Film można było zobaczyć w ramach 21. Objazdowego Festiwalu Filmowego WATCH DOCS we współpracy z Helsińską Fundacją Praw Człowieka, której celem jest pokazanie filmów dokumentalnych i fabularnych poruszających tematykę praw człowieka i wolności.