Misiowe Andrzejki w GBP w Imielnie

Misiowe Andrzejki w GBP w Imielnie

Kolaż zdjęć przedstawiający uczestników zabawy Misiowe Andrzejki.

Koniec listopada to wszechobecne imprezy andrzejkowe. 25 listopada obchodzony jest dodatkowo światowy Dzień Pluszowego Misia. Gminna Biblioteka Publiczna w Imielnie zdecydowała się połączyć te wydarzenia i zorganizować „Misiowe Andrzejki”. Ze względu na duże zainteresowanie wydarzeniem odbyły się dwa spotkania – 22 listopada dla dzieci w wieku 3 – 7 lat i 25 listopada dla dzieci w wieku 8 – 12 lat. W programie były magiczne zagadki misiowe opowieści, andrzejkowe wróżby, wesoła zabawa, quizy. Dzieci śpiewały misiowe piosenki, a każdy z maluchów został udekorowany misiową opaską.  Wójt Gminy Imielno Pan Zbigniew Huk przyprowadził na spotkanie z dziećmi Żółwia Franklina – postać dobrze znaną małym czytelnikom. Taka niespodzianka sprawiła dzieciom ogromną radość. Dla starszej grupy największą atrakcją okazała się specjalnie przygotowana ścianka, na tle której można było zrobić pamiątkowe zdjęcie. Spotkanie było świętą okazją do integracji dzieci z terenu całej Gminy, ale i spoza jej obszaru.