ul. Cmentarna 7A, 28-313 Imielno
41 385 14 62
biblioteka@imielno.pl

Spotkanie DKK – 24.02.2020

Biblioteka Imielno

Spotkanie DKK – 24.02.2020

24.02.2020 odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Analizowaliśmy następujące książki ,,Jezus z Judenfeldu” – Jan Grzegorczyk i ,,Kilka dni lata” – Małgorzata Sobieszczańska.
Pierwsza z omawianych pozycji opowiada o Księdzu Wacławie, który jedzie rowerem przez Alpy do Rzymu na wezwanie Jana Pawła II. Wypadek w górach wrzuca go na parafię protestancką w miasteczku Judenfeld. Czytelniczki zwróciły uwagę na różnice między posługą kapłana katolickiego a pastora, oraz odmienność w wierze protestantów i katolików. W książce mamy do czynienia z problemem błędów z przeszłości – grzechem zwykłego człowieka, który staje się jego dramatem i wyrzutem sumienia. Potrzeba odkupienia win przed odejściem z tego świata motywuje do działania.
Lektura ,,Kilka dni lata” opowiada o losach trzech kobiet, które w wyniku różnych zawirowań życiowych muszą razem zamieszkać, jednak historia każdej z nich jest inna. Czytelniczki zwróciły uwagę na to jak mało wiemy o drugim człowieku, jak mało jesteśmy w stanie się dowiedzieć i zrozumieć, i przede wszystkim jak mało jesteśmy otwarci by chcieć słuchać.
Puentą tego spotkania są słowa naszej czytelniczki, która stwierdziła, że każdy skrywa w sobie jakąś historię. Niektóre wiążą się z ciężkimi przeżyciami i odciskają piętno na naszej psychice, ale są też takie, które zmuszają nas do podjęcia ważnych decyzji, nawet kiedy jesteśmy u kresu naszej drogi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content