ul. Cmentarna 7A, 28-313 Imielno
41 385 14 62
biblioteka@imielno.pl

Świąteczny Grudzień w GBP w Imielnie

Biblioteka Imielno

Świąteczny Grudzień w GBP w Imielnie

Grudniowa pogoda nie nastrajała nas zbyt świątecznie. Chcąc stworzyć odpowiedni klimat i podzielić się z czytelnikami pomysłami na bożonarodzeniowe dekoracje, biblioteka zorganizowała spotkania dla dzieci i dorosłych.
9 grudnia odbyło się spotkanie tematyczne: „Udekoruj swój dom na Święta”. Uczestniczyły w nim panie z kół gospodyń wiejskich z Grudzyn i Borszowic, oraz indywidualni rękodzielnicy. Twórcy chętnie dzielili się swoją wiedzą i pomysłami. Robótki szydełkowe, haft krzyżykowy, świąteczne skrzaty, szyszkowe stroiki, choinki, wstążkowe bombki i lampiony – lista jest nieskończona, a każda z prac wyjątkowa i niepowtarzalna.
20 grudnia zorganizowane zostały warsztaty świąteczne dla dzieci. Nasi najmłodsi czytelnicy odrysowując swoje dłonie i wycinając je z zielonego papieru, stworzyli piękną choinkę. Następnie wykonywali dekoracje w postaci kolorowych reniferów. Świetną zabawą dla uczestników okazała się gra w Bingo, która oczywiście miała charakter świąteczny. Kolejny raz na warsztatach zostały wykorzystane nowe technologie, co zawsze sprawia dzieciom ogromną radość. Interaktywny quiz na temat tradycji świątecznych wprowadził elementy rywalizacji drużynowej, które zawsze wywołują wiele emocji. Na koniec wszyscy zostali poczęstowani świątecznymi piernikami, przygotowanymi przez jedną z bibliotekarek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content