ul. Cmentarna 7A, 28-313 Imielno
41 385 14 62
biblioteka@imielno.pl

WAKACJE Z BIBLIOTEKĄ

Biblioteka Imielno

WAKACJE Z BIBLIOTEKĄ

Tegoroczne wakacje w bibliotece znacznie różnią się od poprzednich. Sytuacja epidemiologiczna panująca w kraju zmusiła nas do przeniesienia zajęć do sieci. Gminna Biblioteka Publiczna w Imielnie ma kilka propozycji. Pierwsza z nich skierowana jest do naszych najmłodszych czytelników, biorących udział w akcji „Mała Książka, Wielki Człowiek”.  Na podstawie książki  „Pierwsze czytanki dla…” został przygotowany quiz.

Quiz dostępny pod linkiem: https://docs.google.com/forms/d/1m_3sMz5NnwfZwkqq4_EuZA81hwDsUdw4S3d4fq1eMsk/edit  Odpowiedzi można przesyłać do końca wakacji.

Nie zapomnieliśmy także o dzieciach starszych i młodzieży, to z myślą o nich powstała zabawa zatytułowana „Zagadkowe kody”, przez okres ośmiu tygodni na tablicy ogłoszeń przy wejściu do biblioteki zamieszczany jest plakat z kodem QR. Zadaniem uczestników jest odczytanie kodu a także udzielenie odpowiedzi na pytania dotyczące literatury młodzieżowej. Zabawa ta cieszy się dużą popularnością wśród naszych czytelników.

Kolejna propozycja Gminnej Biblioteki Publicznej zatytułowana „Poleć książkę innym czytelnikom” skierowana jest dla osób dorosłych. Czytelnicy korzystający z usług biblioteki mogą na miejscu wypełnić ankietę dotyczącą książek, które według nich są godne polecenia a następnie podpisaną kartkę z propozycją wrzucić do pudła, bądź mogą skorzystać z ankiety online dostępnej pod linkiem: https://docs.google.com/forms/d/1QRS6-jxoHpHocghjoJhD_eejnkn3Q_kloxQua9V7NxM/edit

Wśród osób, które wezmą udział w naszych zabawach, na zakończenie wakacji rozlosowane zostaną nagrody książkowe oraz gadżety biblioteczne. Zachęcamy do uczestnictwa!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content