30 marca 2020 Pierwsze spotkanie on-line

30 marca 2020 Pierwsze spotkanie on-line

Życie pisze najbardziej oryginalne, najbardziej komiczne, a jednocześnie najbardziej dramatyczne scenariusze

Wisława Szymborska

Stosując się do wszelkich obostrzeń w czasie trwającej epidemii, 30 marca 2020 r. spotkanie DKK odbyło się on-line. Nic nie zastąpi bezpośredniego kontaktu, jednak wybrane powieści sprawiły, że dyskusja pomimo dzielącej nas odległości była gorąca. Książka ,,Jak ziarnka piasku’’ Joanny Jagiełło to historia dziewczyn, które – same nie wiedząc jak i kiedy – dają się wciągnąć w jakąś iluzję, następnie stają się ofiarami przemocy seksualnej, są wykorzystywane, szantażowane i tkwią w pułapce bez wyjścia. Kiedy 17 – letnia Nina popełnia samobójstwo, Anna nie może się pogodzić ze stratą. Chce zrozumieć… Dlaczego???
Jednogłośnie stwierdziłyśmy, jak ważne jest poświęcanie czasu nastolatkom, wspólna rozmowa i wzajemne zaufanie.
Kolejną książką był ,,Rewers” Andrzeja Barta – z pozoru prosta, niosąca ze sobą posmak okresu PRL-u. Historia z epoki stalinowskiej wydaje się dziś szczególnie interesująca z uwagi na to, iż przypomina nam, zwłaszcza tym młodszym, że świat nie zawsze był taki jak dziś. Czasów życia w totalitarnym systemie nie możemy zapomnieć, bo wtedy żyli, cierpieli i mierzyli się z ponurą rzeczywistością inni ludzie tacy jak my.